Jaký zdroj vytápění zvolit pro váš dům? Nejmodernější způsob je tepelné čerpadlo

Pokud stavíte nebo zcela rekonstruujete váš dům, pak jistě řešíte i otázku vytápění. Dnešní trh nabízí mnoho možností a jen málokdo vám dokáže odpovědět, která z nich je ta správná. Podívejte se, jaké možnosti jsou pro vás ty nejlepší a mezi kterými zdroji tepla si můžete vybrat.

V dnešní době nemusíte být odkázání na štípání dřeva… ale můžete

Pokud jste pořídili stavbu na vesnici nebo se jí právě teď snažíte postavit, pak vás už určitě napadla možnost krbových kamen. Krbová kamna jsou i v dnešní době velmi moderním estetickým doplňkem obývacích pokojů, který ale může plnit i praktickou funkci. Přínos tepla díky výměníku s krbovými kamny může být velmi příjemný.

Pokud tedy máte možnost zdroje dřeva a nevadí vám trochu manuální práce při přípravy dřeva před zimou, pak je jistě možnost krbových kamen tou pravou volbou pro vás. Navíc první náklady na pořízení i pozdější provozní náklady nejsou drahé.

Plynový kotel najdete skoro v každé české domácnosti

Většina českých domácností preferuje plynový kotel. Pokud je i ve vašem místě nového bydliště zavedený plyn, pak o tomto druhu vytápění (nebo možná i vaření) nejspíš přemýšlíte i vy. Pravdou je, že plynový kotel je průměrně finančně náročný na pořízení, jeho provoz se dá však srovnat s elektrickými kotli.

Jestliže ale nemáte důvěru k plynu a plynovému kotli celkově, pak je třeba vybírat z variant, kde plyn není potřeba. Tou možností je elektrokotel. Náklady se pohybují dost podobně jako u kotle na plyn, avšak k ohřevu teplé vody vám stačit nebude. Vedle elektrokotle proto budete muset pořídit ještě bojler.

Tou nejmodernější možností je tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo sice funguje také díky elektřině, kvůli levnější sazbě a způsobu ohřevu vody v topení i vody na mytí jsou náklady na provoz o dost levnější. Vykompenzuje to však o něco dražší pořizovací cena.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.