Kaktusy a sukulenty jako exotická živá dekorace

Hledáte inspiraci pro efektní dekoraci na okna, ale máte problém s pravidelným zaléváním pokojových rostlin? Rozhodně nejste první, protože pečlivé péče o rostliny se mnoha lidem prostě nedaří. V takovém případě by pro vás mohlo být to správné řešení pro vytvoření útulného domova s dotekem živé exotiky několik kaktusů a sukulentů.

Kam kaktusy a sukulenty umístit

Pokud máte hodně slunná jižní či západní okna, budou nejlepší volbou právě kaktusy. Během sezóny vyžadují opatrnou zálivku zhruba jednou za týden či čtrnáct dní a vůbec jim nebude vadit, když na ně na chvíli zapomenete. V zimě mají klidový režim, takže během těchto měsíců starost o zálivku odpadá již úplně. Většina druhů sukulentů ocení také světlejší stanoviště, ale nepotřebují přímé slunce, takže jsou vhodnou volbou i na okna směřovaná na jiné světové strany. Zálivka je víceméně podobná, ale trochu vody potřebují i během zimních měsíců.

Krásné kvetení a trpělivý růst

Kaktusy se za tu trochu léče, kterou jim věnujete, umí odměnit velmi krásnými květy, které hrají různými barvami. Při výběru si dávejte pozor na zdravé a vitální rostliny. Po přinesení ze supermarketu je také nezapomeňte přesadit do vhodného propustného substrátu. A to je v zásadě veškerá péče, kterou budou potřebovat během toho, co budou tvořit efektivní dekoraci.

Léčivé sukulenty

Mezi sukulentními rostlinami najdete i oblíbenou rostlinu aloe. Její dužnaté listy obsahují prospěšné látky hlavně z kosmetického hlediska. Pěstování této rostliny je přitom také velmi jednoduché a zvládnete to bez větších problémů. Díky své schopnosti čistit vzduch jde o vhodnou volbu i pro dekoraci ložnice či jiného pokoje, kde trávíte větší množství času. V případě potřeby si z této dekorativní rostliny můžete odebrat listy a použít je pro zklidnění pokožky popálené od slunce či pro jemnou přírodní hydrataci.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.