Kde koupit Raspberry Pi?

Raspberry Pi je výkonný a zároveň kompaktní (velikostí připomíná kreditní kartu) minipočítač s vlastním operačním systémem. New Out Of Box Software, zkráceně NOOBS, se vyznačuje snadným a intuitivním ovládáním a také přehledným rozhraním. Populární malina se dodává v několika variantách, které se mimo jiné liší výkonem, počtem a typem konektorů a velikostí. Raspberry Pi používají začátečníci, zkušení elektrotechnici i kutilové. Ale kde koupit maliny s plnou zárukou originality? V čem by měl obchod nabízející minipočítače Raspberry Pi vynikat?

Základní informace o šabloně Raspberry Pi

Minipočítač Raspberry Pi se díky svému vysokému výkonu a relativně snadnému ovládání těší velké oblibě. Používání minipočítače jistě zvládnou i začátečníci v elektronice a nadšenci. Dále se kolem malin vytvořila obrovská komunita, která si navzájem vyměňuje nové nápady a společně řeší vzniklé problémy. Kromě toho vybraná online fóra a diskusní skupiny nabízejí podrobné popisy projektů. Pomocí nich může prakticky každý vyrábět jednoduchá zařízení založená na Raspberry Pi. Minipočítač je dostupný ve dvou verzích. Jednotlivé modely se liší použitými komponenty, a tedy i výkonem. Mezi další rozdíly patří počet a typ konektorů a fyzické rozměry minipočítače. Kromě standardní verze se Raspberry Pi dodává také ve variantách Zero a Pico. Menší desky jsou určeny mimo jiné pro projekty, které nevyžadují příliš velký výpočetní výkon. Díky své nízké hmotnosti jsou ideální pro mobilní projekty.

Kde lze bezpečně koupit Raspberry Pi?

Obrovská popularita počítače Raspberry Pi znamená, že na trhu lze narazit na padělky. Jejich kvalita, zpracování a vzhled se mohou výrazně nebo jen nepatrně lišit od originálu. Po většinou nic netušící uživatelé si objednávají padělané verze Raspberry. Abyste se takovým situacím vyhnuli, je nejlepší kupovat Raspberry Pi (včetně příslušenství) pouze ve spolehlivých obchodech. Jak je ale ověříme? Nejprve je vhodné navštívit oficiální webové stránky nadace Raspberry Pi. Ve spodní části jsou informace o oficiálních distributorech minipočítače a kompatibilního příslušenství. Jedním z nich (není jich mnoho) je Botland – obchod pro elektrotechniky.

Jaké jsou výhody koupě Raspberry Pi od oficiálních distributorů?

Oficiální distributoři objednávají přímo u výrobců nebo oficiálních dodavatelů. To znamená, že zboží je skladováno a přepravováno v souladu s konkrétními pokyny pro zajištění bezpečnosti. Celý proces, od opuštění továrny přes uskladnění až po doručení, je monitorován tak, aby Raspberry Pi i periferie dorazily na určenou adresu v perfektním stavu. Navíc oficiální distributoři Raspberry Pi mají na skladě pouze originální minipočítače. Znamená to, že v ostatních obchodech jsou k dostání padělky? Samozřejmě, že ne. Pouze při nákupu zboží od oficiálního partnera Raspberry Pi však máte záruku, že zboží bude plně odpovídat popisu.

Jaký Raspberry Pi koupit?

Výběr konkrétního modelu Raspberry Pi závisí především na zamýšleném použití minipočítače. Uživatelé, kteří chtějí co nejvyšší výpočetní výkon, volí variantu Raspberry Pi 4 s 8 GB RAM. Uživatelům, kteří plánují používat malinu pro projekty vyžadující střední výpočetní výkon, se nejčastěji doporučuje malina 3. generace. Za pozornost stojí také miniaturní varianty počítače Raspberry Pi. Model Zero je jednodeskový minipočítač vybavený výkonným procesorem s frekvencí až 1 GHz. Varianta zero má navíc vestavěné Wi-Fi a Bluetooth. Nejmenší Raspberry Pi, model Pico, má vestavěný vlastní řadič RP2040. Minipočítač se programuje pomocí připojení microUSB. Tato varianta je ideální pro projekty, kde je důležitá hlavně kompaktnost a nízká hmotnost. Který Raspberry Pi bude nejlepší? Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět, protože každý uživatel může mít trochu jiné požadavky na velikost, výkon a počet a typ konektorů na jednodeskovém počítači. Jedno je však jisté, každá generace maliny nabízí velké možnosti a umožňuje vytvářet jednoduché i pokročilé projekty.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.