Kdy a jak na refinancování hypotéky

Potřebujete vyřešit refinancování hypotéky, ale nevíte, kdy je ta správná chvíle? V článku se dozvíte informaci o ideálním načasování a to, jak vlastně takové refinancování probíhá a co všechno může obnášet.

Ideální čas pro refinancování hypotéky

Obecně je nejlepší chvílí pro refinancování hypotéky okamžik, kdy se blíží konec fixace úrokové sazby. To může být tři, pět nebo sedm let po sjednání, což samozřejmě záleží na konkrétních podmínkách a na tom, kdy jste hypotéku uzavírali. Na samotné refinancování se však vyplatí myslet ještě několik měsíců dopředu, ať stihnete všechno potřebné zařídit včas. Pamatujte také na to, že pokud se rozhodnete pro refinancování mimo datum fixace a budete chtít přejít k jiné bance, přichází často na řadu placení nejrůznějších poplatků.

Refinancování u stávající banky

Při refinancování může být vhodnou strategií využití nabídky od stávající banky. Vždy se však nezapomeňte podívat i na konkurenci a zjistěte si, jak se aktuálně pohybují úrokové sazby, ať máte přehled. Nebojte se také přijít do své banky s tím, že konkurence nabízí něco lepšího a jestli pro vás nebudou mít také výhodnější nabídku. Mnohdy to skutečně funguje a nabízený úrok se vám povede stlačit o nějakou desetinu procenta směrem dolů, což se při větších částkách v rámci hypotéky rozhodně vyplatí.

Výběr nového poskytovatele

Chvíle při refinancování půjčky je ideálním okamžikem k přechodu k novému poskytovateli. Pokud vám stávající banka nevyhovuje, v rámci refinancování tento problém snadno a rychle vyřešíte. Prohlédnete si online kalkulačky hypotéky a nebojte se nezávazných návštěv a poptávek u více poskytovatelů. Jakmile budete mít v ruce jasná data, můžete se pustit do konkrétního výběru. V rámci refinancování je navíc možnost část peněz doplatit nebo si naopak půjčit něco navíc například na rekonstrukci.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.