Konsolidace půjček jako úspora poplatků a příležitost ke snížení splátky

Máte více úvěrů a ztrácíte přehled v jednotlivých splátkách i v tom, kolik vlastně přeplatíte? Není se čemu divit a rozhodně nejste v této situaci sami. Pro sloučení půjček proto nabízí bankovní i nebankovní poskytovatelé speciální nabídky, jejichž cílem je nejenom snížení splátky, ale i větší přehlednost při splácení a ušetření na poplatcích.

Výběr nabídky pro konsolidaci

Při výběru ideální nabídky na konsolidaci půjček postupujte v zásadě stejně jako při vybírání nového úvěru. Všímejte si úrokové sazby, zkontrolujte výši poplatků a další důležité podmínky. Dobrou volbou je svěřit svůj nový a větší úvěr také známé instituci s dobrou pověstí. Z toho důvodu může být výhodnější konsolidovat u banky a na nebankovní poskytovatele si dát větší pozor.

Co získáte konsolidací půjček

Máte větší půjčku na rekonstrukci bydlení a k tomu několik menších spotřebitelských úvěrů? Tím, že je sloučíte do jedné jediné půjčky můžete ušetřit na poplatcích a úrocích. Výsledná nabídka procentuálního úroku totiž může být nižší v porovnání se sečtením jednotlivých částek pro každou půjčku zvlášť. Kromě toho při konsolidaci můžete snížit pravidelnou měsíční splátku. Zároveň můžete konsolidaci spojit také s tím, že si vezmete další půjčku například na nečekané výdaje.

Proč banky nabízí výhodnou příležitost pro konsolidaci úvěrů?

Princip konsolidace úvěrů je naprosto jednoduchý a spočívá v tom, že všechny své závazky většinou nemáte pouze u jedné banky. Naopak máte půjčku všude možně, takže sloučení do jedné banky je výhodné i pro danou instituci. Právě díky většímu objemu peněz, které máte takto nově půjčené u jedné banky není problém dosáhnout na výhodnější úrokovou sazbu, takže ve výsledku ušetříte. Pečlivě tak zvažte, jestli není čas na důkladnou revizi aktuálních půjček a jejich případné spojení do jedné.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.