Magnetická tabule na zeď, kterou nalepíte za minutu

Magnetická tabule na zeď je dobrým pomocníkem v pracovně, kanceláři, doma v obýváku, kuchyni i dětském pokoji. K čemu se hodí a jak si ji vytvořit během chvilky? Čtěte dál.

Na magnetickou tabuli se dají přicvaknout kancelářské magnety, magnetické figurky, magnetky na ledničku i neodymové magnety. Dobře na ní drží také barevné magnetické fólie a fotomagnetky.

V obchodech a hobbymarketech nebo prodejnách nábytku můžete pořídit magnetickou tabuli většinou bíle lakovanou, která bývá vyrobená z plechu.

Ke stěně se dá přišroubovat pomocí šroubků, do předem připravených hmoždinek. Bude tedy potřeba vrtat do stěny. Anebo ji můžete na stěnu přilepit silným lepidlem. Na porézním povrchu však nemusí moc držet. Navíc bývají plechové tabule docela silné a poměrně těžké.

Popisovací samolepicí magnetická tabule na zeď

K mání jsou i novější typy magnetických tabulí. Jsou vyrobené ze samolepicí pokovené fólie, na níž magnety také dobře drží. Není potřeba do stěny vrtat, ani nic šroubovat. Stačí stěnu otřít od prachu, naměřit si polohu a samolepicí tabuli na zeď přilepit.

Její výhodou je, že na ni můžete také kreslit a psát fixy na whiteboardy, na bílé tabule. K dostání je magnetická samolepicí tabule na zeď v několika rozměrech, například 100 × 62 nebo 120 × 90 cm.

Máte křivou stěnu? Použijte pěnové lepidlo

Máte-li doma či v práci nerovnou stěnu, vyberte si samolepicí magnetickou tabuli na zeď s pěnovým lepidlem, které vyrovná jemné nerovnosti na stěně. I ta se dá popisovat fixy a drží na ní magnety.

Černá samolepicí tabule na zeď pro malování křídami

Možná raději místo fixy malujete křídami, jako ve škole. Na samolepicí magnetickou nástěnku to jde. Jen si musíte vybrat speciální černou verzi magnetické tabule, na které magnety také dobře drží.

Na e-shopu Unimagnet.cz seženete také magnetické držáčky na fixy i křídy, popisovací fixy na tabule i mnoho druhů magnetů.

Jak se dá magnetická tabule na zeď využít?

Přikládáme pár tipů, k čemu se vám může magnetická nástěnka hodit:

  • nacvakněte na tabuli magnetky z cest, dovolené, nákupní seznamy, recepty v kuchyni,
  • vytvořte si sbírku fotografií, pohlednic od přátel,
  • nalepte magnetickou tabuli na zeď v dětském pokoji pro školní rozvrhy, sběratelské karty, na vystavení obrázků dětí,
  • v kanceláři se magnetická nástěnka hodí k umístění prezentací, plánů i malování myšlenkových map a schémat,
  • ve výrobě a dílně poslouží k přicvaknutí výrobních postupů, přehledů zakázek,
  • magnetická tabule přijde vhod rovněž v učebnách, jazykových školách, laboratořích.

Pokud už magnetickou nástěnku používáte, jak se vám osvědčila?

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.