Na co nezapomenout při rekonstrukci domu

Každá rekonstrukce domu je velkým krokem, který si žádá důslednost a přesnost nejenom při plánování, ale také při samotných pracích. Existuje také několik důležitých detailů, na které se během rekonstrukce často zapomíná. Podívejte se na 3 různé věci, které je dobré hned několikrát ověřit pro maximální spokojenost s provedenou rekonstrukcí a získání jistoty, že všechno proběhlo přesně podle vašich požadavků.

Zateplení budovy

Je součástí rekonstrukce například podřezání budovy, nová střecha a okna? V takovém případě zároveň nezapomeňte také na zateplení budovy. To je velmi důležité v případě, kdy se chcete vyhnout vzniku tepelných mostů, které mohou být častým zdrojem plísně či celkového úniku tepla. Dobře provedené zateplení se také pozitivní způsobem projeví na snížení účtů za energie.

Revize nového topného tělesa

S efektivním a levnějším vytápěním se často pojí i pořízení nového kotle či tepelného čerpadla. Pokud jde o topení plynem či na tuhá paliva, jsou nezbytné nutné revize. Ty se musí provádět vždy, když dojde k výměně zařízení či jiným změnám v topné soustavě. Budete tak mít jistotu, že je všechno správně a zároveň v případě problémů nebude problém s plněním od pojišťovny. Jednou za čas jsou také nutné kontroly a případná čištění komínů a topné soustavy, což platí pro plyn či pevná paliva.

Kontrola elektřiny a odpadů

Další poměrně kritickou záležitosti jsou odpady a elektřina. Pokud se pouštíte do náročnějších úprav a oprav, raději si pozvěte odborníka. Platí to hlavně pro elektřinu, kde při výraznějším zásahu může být také nutná revize, zda všechno správně funguje a splňuje předpisy. Ověřte si také, jestli není pro plánovanou opravu nutné stavební povolení či alespoň vyhláška. Samozřejmostí by mělo být zajištění dokumentace o původním a novém stavu elektřiny i vedení odpadu.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.