Na co si dát pozor při údržbě vinylové podlahy?

Pokud jste se pustili do zařizování či rekonstrukce interiérů vaší domácnosti, jistě přijde na řadu problematika volby vhodného druhu podlah. Pak vězte, že v současnosti hrají prim takzvané vinylové podlahy.

Proč vybrat právě podlahy z vinylu?

Vinylové podlahy jsou moderními prvky, které se uplatňují v rodinných domech i bytových jednotkách. Jejich kouzlo tkví hned v několika aspektech. Oceníte u nich nenáročnou pokládku, během níž nevzniká tak značné množství prachu a nečistot jako u většiny jiných variant. Kromě toho mají dlouhou životnost, pakliže se o ně náležitě staráte. Nepochybně vás zaujme jejich příjemný design.

Prvotní a pravidelná údržba podlah z vinylu není těžká

V rámci údržby vinylové podlahy je nutné vše rozdělit na několik fází. První přichází hned po samotné pokládce, kdy je nutné použít hadr a vodu s vhodným přípravkem, který není agresivní a nenaruší strukturu vinylu. Poté už stačí jen pravidelná péče. Je-li vinylová podlaha používaná denně, pak je vhodné ji každý den alespoň zamést, případně vyluxovat. Zhruba jednou týdně pak vinylové podlahy vyžadují důkladně vyčištění a vytření, přičemž je nutné opět zdůraznit, že byste měli používat přípravek, který je přímo určený na PVC. Po čase pak aplikujte hloubkovější čištění za pomoci nylonového kartáče.

Je třeba zdůraznit, že pokud vám na vinylovou podlahu ukápne nějaká tekutina, potažmo na ni spadne třeba mastné jídlo, je zapotřebí místo rychle vyčistit, jinak by se zde mohl vytvořit trvalejší flek, který by pak šlo výrazně obtížněji odstranit.

Kdo vám vytvoří kvalitní vinylové podlahy na zakázku?

Realizace podlah z vinylu je doménou plzeňské společnosti Parketcentrum. Ta se kromě toho specializuje rovněž na renovace podlah z vinylu, nabízí také komplexní podlahové poradenství, takže když si nebudete jisti tím, jaký typ podlahového materiálu zvolit, jistě vám její zástupci ochotně poradí a doporučí to nejlepší řešení.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.