Na co si dát pozor při výměně oken

Plánujete výměnu oken, ale nevíte, na co si dát pozor? Přesně pro vás je připravený tento článek, který se zaměřuje na výběr toho správného druhu oken i na jednotlivé kroky celé procesu.

Výběr správného typu oken

V první řadě si ujasněte, jaká okna si budete pořizovat. Nejčastější variantou posledních let jsou plastová okna, jejichž velkou výhodou jsou velmi nízké nároky na údržbu. Běžnou vlastností je také velmi dobrá tepelná a hluková izolace, takže jde o ideální volbu například o bytu u rušné ulice. Pro snadné sladění s barvou fasády mohou být plastová okna nejenom bílá, ale také opatřená barevnou fólií často se vzorem pro imitaci dřeva.

Oproti tomu stále existují lidé, kteří nedají dopustit na dřevěná okna. Není se čemu divit, protože jejich velkou předností je hlavně dlouhá životnost. Na druhou stranu však vyžadují o něco větší péči a pravidelnou údržbu. Z pohledu tepelně izolačních vlastností jsou v zásadě srovnatelná s plastovou variantou.

Promyslete si financování a termín výměny

Důkladně si také promyslete, na kdy chcete naplánovat výměnu oken, protože jde o poměrně náročný proces, který bývá spojený s trochou nepořádku a stavebním chaosem. Samozřejmostí by mělo být i vyřešení financování, protože výměna všech oken může představovat větší investici. Vše je dobré mít zařízené v dostatečném předstihu a na základě kalkulace ke konkrétnímu typu oken včetně montážních prací.

Montáž od profesionálů

Aby okna správně a dlouho sloužila, je důležitá také vhodná montáž. Pokud máte objednaná okna speciální firmy, nechte si od nich zároveň pomoci se starostmi ohledně samotné výměny. Mnoho firem navíc nabízí i servis během jednoho až dvou let pro maximální jistotu dobře odvedené práce a funkčních oken, se kterými budete spokojeni po všech stránkách, a budou bez problémů sloužit po mnoho let.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.