Nejúžasnější stavební prvek? Beton

Beton je dnes hojně využívaným materiálem nejen do exteriéru, ale i interiéru. Jeho surovost je sama o sobě efektní, moderní lofty využívají tohoto průmyslového designu, jenž se skvěle vyjímá v minimalistickém prostředí.

Objevte kouzlo betonu

Betonová hmota je sama o sobě skvělá hned z několika důvodů. Vezměte si první vrstvu stavby, kdy beton po zaschnutí představuje bytelnou strukturu, s jejíž pomocí upevníte nosnost zdí. Beton je základní stavební vrstvou u podlah, dokonce i těch průmyslových. Dává se pod podlahové krytiny, vylévají se s ním chodníky, vytváří se silnice, dnes není výjimkou mít betonový plot. Beton je tvrdý a pevný materiál, odolný po mnoho let. A dnes je favoritem designérů, s ničím jiným totiž nevytvoříte tak věrohodný industriální efekt.

Oblíbené jsou pohledové stropy, které vypadají jako nedodělané, ovšem jde o jasný záměr. Beton evokuje bezpečí, jisté rebelství, když něco působí nedodělaně. Krásně ladí s chladnými tóny dalšího zařízení (kovové spotřebiče, černá barva nábytku, kovové zábradlí, skleněný nábytek atd.), kdy vytváří kompaktní celek v neotřelém designu. Uvnitř to ale nekončí.

Betonový plot jako hradba, která chrání vaše soukromí

Zmínili jsme betonové oplocení. To je úžasné, protože jde o neprůhledný materiál chránící vaše soukromí. Nikdo vám už nebude koukat skrz plot, nebude poslouchat, ani nebude tušit, co máte doma. Zkrátka budete mít maximální soukromí. Díky flexibilitě designu betonu si lze vybrat odstín i dezén betonu, kdybyste nechtěli obyčejný beton. Můžete využít jeho přírodní vizuál do moderní zástavby, slušet mu to bude i v řadě typicky českých, barevných domečků.

Beton je opravdu variabilní a zapadne všude, kde bude třeba. Betonový plot pak vytvoří jednoduchý systém, kdy se mezi dva průběžné sloupky vsunou betonové desky. Realizace plotu je navíc rychlá, snadná a výsledek efektní. Výšku i šířku si zvolíte sami, v podstatě zručný kutil zvládne s takovými komponenty postavit plot sám. Plotové tvárnice vás samy navedou. Je to vlastně taková stavebnice pro dospělé.

Ztracené bednění se hodí všude

Výhodou betonu je skutečnost, že z něj lze vytvořit prakticky cokoli, co vám pak pomůže stavět dál. Například ztracené bednění. To je určeno pro všechny výstavby základových pásů u různých typů staveb, aniž byste využili klasické bednění. Tyto komponenty vám ušetří čas i peníze, také se nebudete muset dělat s odbedňováním základů. Všechny typy dílů mají tzv. zámek, který ulehčuje stavbu jako takovou, protože jednotlivé díly do sebe snadno zapadnou.

Všechno z betonu

Samozřejmě se nabízí betonová dlažba, jež může být složena z menších dílů i objemnějších kusů. Kromě toho se nabízí různé variace imitací povrchu. Klasická šeď betonu, bílá, písková, beton umí dokonce evokovat žulu, břidlici, travertin či dřevo. Jen se podívejte na nabídku společnosti PRESBETON, která patří k předním českým výrobcům betonového zboží pro stavby a úpravy soukromých nemovitostí, rovněž i komunikací či veřejných budov. Podívejte se sami na jejich realizace, ať vidíte, jaké služby nabízí. Poskytnou vám návrh exteriéru zdarma, pomohou vybrat dlažby, plot i zahradní doplňky, zkrátka poradí se vším, co mají v nabídce.

Společnost se pyšní i certifikátem řízení jakosti ČSN EN ISO 9001 a certifikátem environmentálního managementu (systém ochrany životního prostředí) ČSN EN ISO 14001. Můžete si tak být jistí, že se vám dostane profesionálních služeb a kvalitních výrobků, které ozdobí domov i třeba město. Samozřejmostí je kvalita, kdy vám dané realizace vydrží opravdu velmi dlouho, takže se vám investice bohatě vyplatí.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.