O družstevní byty v Praze je zájem

Chcete-li bydlet v Praze, patrně přemýšlíte spíš o bytu než rodinném domku. Byt v Praze může být luxusní, v dobré lokalitě, s blízkou přírodou, garážovým stáním, lodžií, či dokonce malou zahrádkou, takže vám opravdu nic nebude chybět. A může být družstevní, což vám ušetří spoustu starostí.

Družstevní bydlení má v Česku dlouhou tradici, objevovat se začalo již v 19. století. Za období první republiky družstva působila i kulturně a společensky, za druhé světové války tohle všechno trochu ochladlo. Po válce se ale družstva vrátila a v 80. a 90. letech tvořila 40% podíl nově postavených panelových domů. Ačkoliv po roce 1989 mnohá z nich ukončila činnost, i dnes si stále můžete pořídit družstevní byt. A není to vůbec špatná volba.

V čem je výhodné družstevní bydlení?

Přemýšlíte, jestli je družstevní bydlení v Praze tou pravou volbou? Možná budete překvapení, avšak družstevní bydlení zahrnuje také nové nemovitosti. Jejich koupě je z mnoha hledisek velmi výhodná.

V prvé řadě bance neprokazujete žádnou bonitu, nemusíte dokazovat příjem ani ukazovat daňové přiznání. Nový byt v družstvu pořídíte za velmi přijatelnou cenu a na fyzickou osobu se dá koupit v jakémkoliv věku. Byt samozřejmě lze převést do osobního vlastnictví.

Jaké jsou možnosti v Praze?

Jaké družstevní bydlení Praha nabídne? Nové družstevní byty realizuje společnost FINEP. Zaměřuje se konkrétně na lokality Prahy 6 a Prahy 5 – Stodůlky a Barrandov. Začala projektem na Proseku pojmenovaným Habr a zájem o něj byl obrovský. Nyní tedy rozšiřuje svou nabídku o další příležitosti, kterých můžete využít i vy. Krásné bydlení v hlavním městě je vám na dosah. Podívejte se například na projekt Kaskády Barrandov XIV či Rezidenci U Šárky I na Praze 6. Zklamaní nebudete, byty nabídnou vysoký standard bydlení, kromě toho jsou umístěny v lokalitách s bohatými možnostmi vyžití.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.