Paní na úklid? Delegování úkolů usnadní návrat do práce!

Práce, rodina, domácnost a žena supermanka po pár měsících zápřahu může skončit v lepším případě u lékaře se syndromem vyhoření, v horším pak v rozvodové poradně, protože stres a napětí neunese manželský vztah. Co dělat, aby návrat do práce neprovázela nervozita, proč je vhodné delegovat úkoly? Jaké výhody přináší najmutí paní na úklid?

Stud není na místě

Najmout paní na úklid? Nechat si uklidit? V tuzemsku tyto otázky vyvolávají stud především u žen, protože Češky jsou posedlé úklidem, což je dáno historicky. „Byt jako klícka“ nebo „čistota půl zdraví“ jsou rčení, která jsou holčičkám vštěpovány od mládí, proto jsou ženy ochotné před vánočními, velikonočními svátky nebo jinými rodinnými událostmi schopny uklízet do úmoru, jen proto, aby si ostatní o nich nevytvořili „špatný“ dojem. Tento postoj je naprosto zbytečný, celé rodině se objednáním úklidu domácnosti v Praze jen uleví. Tím spíše ve chvíli, kdy se žena vrací po mateřské zpět do práce, a musí se věnovat též úkolům svěřeným v nové pozici.

Delegování úkolů vnese řád

Zvládnout vše? To jednoduše nelze, což si některé ženy nechtějí přiznat a stydí se přenést některé dílčí úkoly v péči o dítě nebo o domácnost na partnera, starší děti nebo na agenturu, která zajistí vše potřebné. Podle odborníků delegování úkolů je nutné nejen s ohledem na pracovní vytížení ženy, ale též na celou rodinu, protože vnáší do rodinného života řád. Plnění povinností je zároveň velmi výchovné, protože jsou děti od malička vedeny k vlastní zodpovědnosti za přidělené úlohy.

Hloubkový úklid přenechat profesionálkám

Vynášení koše, zběžný denní úklid nebo umytí vany po koupání patří k činnostem, které lze i při náročném pracovním vytížení zvládnout. Hloubkový nebo generální úklid se vyplatí s ohledem na ceník úklidu domácností přenechat profesionálkám, které si lze objednat na mytí oken nebo radiátorů, čištění obkladů, ale také na cídění čalounění nebo tepování matrací. Samozřejmostí je u prověřených uklízeček též žehlení. Problémem navíc není domluvení úklidu po řemeslnících nebo po malování.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.