Povlečení je úžasný dekorativní prvek vaší ložnice!

Tohle vás možná nikdy nenapadlo, ale povlečení je tou největší a nejvýraznější dekorací, kterou máte ve své ložnici. A díky tomu s tím můžete velmi efektivně pracovat. Změna povlečení může zajistit, že celá místnost bude působit zcela novým dojmem. Z tohoto důvodu byste si měli pořídit několik různých povlečení, které budete pravidelně střídat a tím každých pár týdnů měnit design své ložnice.

Jaké vzory jsou nejoblíbenější?

Řadu let jsou velmi oblíbené některé vzory více než jiné. Velmi populární jsou rostliny, se kterými nikdy neuděláte chybu. Geometrické obrazce ve výrazných barvách jsou také populární, protože vykouzlí jedinečnou a velmi moderní atmosféru v místnosti. Minimalisté jistě ocení jednobarevná povlečení bez potisku, která mohou velmi stylově sladit se zbytkem místnosti.

Bavlna je stále velmi populární

Nejoblíbenějším materiálem asi vždy bude klasická bavlna. Je příjemná, hřejivá, měkká a velmi snadno se udržuje. Satén z čisté bavlny dokáže skvěle absorbovat pot. Krepové povlečení zase nemusíte žehlit a v létě vás bude velmi příjemně chladit. Při výběru povlečení se rozhodně nedívejte jen na vzor, protože i materiál je velmi důležitý pro pohodlí i vzhled.

Ložnici můžete obohatit luxusními materiály

Chcete trochu lepší materiál, který většina lidí doma nemá? Vsaďte na damašek, který patří mezi luxusní a nadčasové materiály. Vydrží vám navíc velmi dlouho, i když ho budete prát na 90 stupňů. Další luxus si můžete dopřát pomocí přírodního hedvábí. Tento materiál je velmi jemný, pevný a má dlouhou trvanlivost.

Ekologické materiály jsou na vzestupu

Pro všechny fanoušky ekologie máme dobrou zprávu, protože na trhu je skvělá varianta také pro vás. Povlečení z bambusu je udržitelné a velmi příjemné na dotyk. Navíc má antialergické, antistatické a antibakteriální vlastnosti. O jeho životnost se nemusíte obávat a má úžasné termoregulační vlastnosti. Jestli žijete v bytě, může být velkou výhodou také fakt, že vám velmi rychle uschne.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.