Pračka napustí vodu, ale nepere: Průvodce řešením běžných problémů

Frustrovaně sledujete pračku, která se napustila vodou, ale buben se ani nehne? Nezoufejte, s trochou snahy a naším průvodcem zvládnete tento problém vyřešit i bez volání servisního technika.

Zkontrolujte programové nastavení

Možná je to jen banální omyl. Ujistěte se, že jste zvolili správný prací program a že pračka není nastavena na pauzu. Zkontrolujte také dětský zámek, který by mohl blokovat spuštění praní.

Vyčistěte filtr čerpadla

Ucpaný filtr čerpadla je častou příčinou potíží s praním. Filtr naleznete obvykle v dolní části pračky za malými dvířky. Otevřete dvířka, vyjměte filtr a důkladně ho vyčistěte od nečistot a usazenin.

Zkontrolujte hadice

Zkontrolujte, zda nejsou přívodní a odtoková hadice pračky zalomené, poškozené nebo netěsné. Ujistěte se, že hadice nejsou nikde skřípnuté a že jsou pevně připojeny k pračce i k vodovodnímu kohoutku.

Prověřte uhlíky motoru

U starších modelů praček s klasickým motorem může být příčinou problému opotřebení uhlíků motoru. Uhlíky zajišťují přenos proudu do motoru a jejich opotřebení může vést k tomu, že se buben pračky neroztáčí.

Zkontrolujte řemen

U praček s řemenovým pohonem bubnu může být příčinou problému prasklý nebo uvolněný řemen. Řemen naleznete na boku pračky a jeho stav zkontrolujete vizuálně. Pokud je řemen prasklý, je nutné ho vyměnit.

Zjistěte, zda není vadný elektronický modul

V případě, že jste prošli všechny výše uvedené kroky a pračka stále nepere, může být příčinou problému vadný elektronický modul. V tomto případě je nutné obrátit se na autorizovaný servis.

Tipy pro prevenci porouchání pračky:

  • Pravidelně čistěte filtr čerpadla.
  • Nepřeplňujte pračku prádlem.
  • Používejte prací prostředek určený pro typ pračky a prané prádlo.
  • Dodržujte pokyny v návodu k obsluze pračky.

Pokud se vám nepodaří problém s pračkou vyřešit sami, neváhejte se obrátit na autorizovaný servis. S trochou štěstí a naším průvodcem se vám snadno podaří přimět vaši pračku k opětovnému praní.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.