Proč navázat spolupráci s realitní kanceláří při hledání nemovitosti

Chcete najít nový domov, nebo využít zájmu o nemovitosti a pustit se do investování? V obou případech se může hodit pomoc realitní kanceláře. Pokud se s nimi totiž domluvíte na spolupráci při hledání vysněného bytu, domu či stavebního pozemku, máte velkou šanci, že vám nové zajímavé nabídky představí s předstihem. Jak to funguje a na co si dát při navázání spolupráce s realitní kanceláří pozor? To se dozvíte v tomto článku.

Nabídky z první ruky

Pokud se rozhodnete pro spolupráci s realitní kanceláří, můžete získat velkou výhodu při hledání té správné nabídky. Jakmile se totiž objeví prodej bytu, domu či pozemku s odpovídajícími parametry, jistě vám dají vědět s dostatečným předstihem před tím, než nabídka půjde veřejně na internet. Právě tento náskok je ohromnou výhodou, protože na osobní prohlídku půjdete víceméně jako první, což vám dává výhodu pro případné včasné podepsání rezervace.

Pomoc s prohlídkami a právním servisem

Když se rozhodnete pustit se do koupě či prodeje nemovitosti na vlastní pěst, musíte počítat s tím, že si budete muset vyřešit i všechny právní problémy a náležitosti okolo jednání s majiteli či zájemci. Přesně od tohoto účelu slouží realitní kanceláře a makléři, kteří za provizi za úspěšný prodej vyřeší zprostředkování celé transakce. V případě kvalitních a profesionálních makléřů totiž máte záruku, že celá transakce proběhne správně.

Pozor na nevýhodnou smlouvu

Na druhou je potřeba počítat s tím, že ne každý realitní makléř je poctivý a jeho služby jsou maximálně kvalitní. Bohužel existují i nevýhodné smlouvy, které vás uvážou k povinnosti koupit nemovitost pouze od realitní kanceláře, kde danou smlouvu uzavřete. A když koupíte jinde, můžete být nuceni zaplatit pokutu. Podmínky spolupráce si tak vždy co nejlépe prověřte, ať jasně víte, s čím máte počítat.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.