Ratanový nábytek stále zažívá obrovský boom. Důvodů je hned několik

Představte si poklidný letní večer, kdy slunce pozvolna mizí za horizontem a vy odpočíváte na terase obklopení nábytkem, který dokonale propojuje přírodní krásu s moderním designem. Přesně to je magie ratanového nábytku, který do zahrady přináší nádech exotiky. Ratan jako takový pochází z hlubokých tropů jihovýchodní Asie a proslulý je svou odolností vůči povětrnostním vlivům i flexibilitou.

Univerzální a odolný zahradní nábytek

I v současnosti narazíte na ratanový nábytek ze 40. a 50. let minulého století. S velkou pravděpodobností se jedná o kousky, které si pořídili ještě vaši prarodiče. Zřejmě vás překvapuje velice dobrý stav, přitom ratan je charakteristický dlouhou životností a dobrou odolností.

Venkovní nábytek z ratanu, který nabízí současný trh, vydrží taktéž po celé generace, pokud mu dopřejete náležitou péči. Ratanový nábytek dokonale zapadne do venkovního prostředí, především pak na terasu anebo balkon.

Ekologicky šetrný nábytek na zahradu

Věděli jste o tom, že je ratan udržitelný materiál? S touto skutečností jde ruku v ruce šetrnost k životnímu prostředí. Ratan se vyrábí z lián, které rychle obrůstají, takže se nemusíte bát toho, že by kvůli výrobě vašeho nábytku byly pokáceny nějaké stromy.

Odolnost vůči venkovním podmínkám

Ratanový nábytek na zahradu může stát na prudkém slunci, aniž by se zničil. Zvládne i chlad. Ať už chcete tento nábytek používat v létě venku, nebo v zimě v zimní zahradě, materiál odolá i extrémnějším teplotám.

Pokud plánujete používat ratanový nábytek venku, stačí ho na to jen trochu připravit. Rozhodně by neměl nasáknout vodou, ovšem s nátěrem laku může stát venku i během dešťů. Nicméně pro prodloužení životnosti je dobré nábytek schovávat.

Zdroj informací: avenberg.cz

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.