Správná péče o trávník během roku

Péče o trávník je důležitá pro udržení zeleného a zdravého porostu po celý rok. Existuje několik kroků, které můžete udělat, abyste zajistili, že váš trávník bude vypadat krásně a zdravě.

Sečení

Sečení je jedním z nejdůležitějších kroků v péči o trávník. Trávník by měl být sečen pravidelně, a to ideálně jednou za jeden až dva týdny. V době, kdy je dostatek srážek a trávník roste nejrychleji, může být potřeba sekat i častěji. Důležité je také nastavit výšku sečení podle druhu trávy. Například pro travní porost s jemnou trávou je ideální výška sečení okolo 3 cm. V sušším létě je vhodné sekat trávu jednou za dva až tři týdny na minimální výšku okolo 5 cm, aby trávník příliš nevysychal. Sekačka by měla mít nabroušené čepele, aby trávu neumlacovala a zbytečně nepoškozovala.

Vertikutátor

Vertikutátor je dalším nástrojem, který pomáhá udržovat zdravý trávník. Slouží k prořezávání kořenového systému trávy, čímž se zlepšuje přísun kyslíku, vody a živin. Používá se většinou na jaře nebo na podzim, kdy je tráva v aktivním růstu.

Dosev

Dosev trávníku je další důležitý krok v péči o trávník. Slouží k doplnění trávníku, zejména v poškozených oblastech. Důležité je použít správný druh semene podle typu trávy a aplikovat ho v dostatečném množství. Dosev se provádí ideálně na jaře nebo na podzim.

Hnojení

Hnojení trávníku je delší nezbytností pro zajištění zdravě vypadajícího trávníku. Existuje několik druhů k tomu určených hnojiv. Důležité je použít hnojivo s dostatečným množstvím dusíku, fosforu a draslíku. Hnojení se provádí nejlepší na jaře a na podzim, tj. v době aktivního růstu trávy.

Zavlažování

Posledním krokem v péči o trávník je zavlažování. Zálivka trávníku je důležitá zejména v parných letních měsících. Trávník by měl být zaléván vydatně a pravidelně, aby se ke kořenům dostal dostatek vody.

Všechny výše zmíněné kroky jsou důležité pro udržení celoročně zdravého a zeleného trávníku. Pokud máte pochybnosti nebo otázky ohledně péče o trávník, neváhejte se poradit s odborníkem.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.