Stavíme kadibudku

Jste vlastníky venkovské haciendy bez sociálního zařízení nebo vám třeba v paneláku pro poruchu či neplacení vodného a stočného neteče voda? A do lesa je to přitom tak daleko nebo máte na oněch místech pleť hebkou tak, že vám kopřivy a komáři nedělají dobře, stejně jako tyto střídající zimní mrazy? A nechcete ani dnes a denně opakovaně navštěvovat své šťastnější sousedy a nevíte tudíž, kam s cimrmanovskými „šrapnely“?

Jedno řešení by se tu nabízelo. Můžete-li obětovat kousek toho volného venkovního prostoru, postavte si kadibudku.

Co se projektové dokumentace týká, architekta není zapotřebí, tuto si klidně stihnete načrtnout i během jedné jediné chvíle, a to ať už zapojíte vlastní fantazii nebo tento v jistých chvílích neocenitelný objekt okopírujete od sousedů vlastnících historické stavení tímtéž vybavené už od nepaměti.

Prostě čtyři prkenné stěny s čímsi připomínajícím zmetkovou (proděravěnou) lavičku uvnitř, nejlépe pak i se stříškou pro období dešťů a sněhu. Nic víc a nic míň, protože přílišného luxusu si tu jeden vyjma dob zácpy stejně neužije a nebylo by moc příjemné, kdyby vám tam v době vašeho zaneprázdnění lezly exkurze jako do Sixtinské kaple.

Stačí sehnat pár prken, hřebíky a panty a hurá na věc. Dvakrát měřte, jednou řežte a hlavně to nevzdávejte ani ve chvíli, kdy jste pořezaní více než prkna a potlučení víc než hřebíky, ani tehdy, když v nastalém chaosu nevíte, co kam patří. Protože to nakonec zvládnete. Já vám věřím.

Přiměřený počet prken stejné délky položených vedle sebe spojíte tím, že přes ně napříč položíte minimálně dvě další a toto sbijete k sobě. Jedna stěna je hotová. Pak ještě dvakrát totéž a už máte zaděláno na jistotu, že vám nikdo nevpadne do zad, ještě jednou podobně a máte i budoucí dveře. A třeba ještě jednou měco podobného, byť nejspíš menšího, na střechu.

Zbývá jenom stlouci tři stěny k sobě a střechu na ně. Dveře pak záměrně nepřitloukejte, bylo by totiž dost komplikované se pro jejich absenci spouštět dovnitř po zbytek vašich dnů na laně a z důvodu primární funkce tohoto objektu by bylo krajně nepříjemné se tamtéž podhrabávat. Dveře připevníte k domečku panty, tak, jak to můžete klidně okoukat u jiných dveří, ať už doma či v některé veřejné budově.

Co se vnitřního vybavení týká, nekladou se vaší kreativitě meze. Jaký typ sedátka zvolíte, je čistě záležitostí vašeho vkusu a řemeslného umu, existuje pak samozřejmě i poněkud nepohodlná verze bezsedátková typu tureckého záchodu.

A máte-li pak v úmyslu neplatit vodné i nadále nebo nechat své venkovské sídlo v beztoaletní verzi, lze vám doporučit, abyste svou kadibudku vybavili i podzemními prostorami úměrnými plánované době provozu objektu a vašim stravovacím návykům. Které by měly být ale patřičně zakryty, protože vzpomeňte třeba Josefa Vinkláře v seriálu Chalupáři.

A pak už vám nelze popřát nic než příjemné posezení. Vám perfekcionistům pak i s vyhlídkou na nebe skrze ve dveřích vyřezané srdíčko.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.