Subtropické rostliny z Jilemnice

Na úvod trochu zeměpisu. Subtropy na severní polokouli leží mezi 30° a 45° severní šířky u obratníku Raka. Na jižní polokouli zase mezi obratníkem Kozoroha a 40° jižní šířky. V této oblasti se hojně pěstuje vinná réva, bavlna, pomeranče, citrusy, aromatické rostliny, koření atd., atd.

Ale já ve svém vyprávění nemusím tak daleko. Mě  bude stačit 50° severní šířky a 15° východní délky. To jsou totiž souřadnice, kde sídlí subtropické zahradnictví Kruh.  Doporučuji však nepátrat v mapách a jednoduše se podívat na stránky zahradnictvikruh.cz a jste tam.

Mimo právě zmíněné subtropické a tropické vegetace, kterou má zahradnictví Kruh ve své nabídce, naleznete širokou nabídku známých okrasných květin, dřevin, kosodřevin. Nebo, čemu já dávám přednost, dřevin, které nejenom zkrášlí a zaplní zahradu, ale poskytnou i radost mým chuťovým kalíškům a naplní bříško. V nabídce e-shopu zahradnictvikruh.cz mají rybíz, angrešt, hrušky, jablka, jahody, maliny. Nemám namysli samozřejmě plody. Ale ovocné stromky, ovocné keře, které nám, za naši starost a správnou péči, tyto dobroty poskytnou.

Jste-li začátečníci a nevíte co a jak, tak věřte, že vyškolený a vždy ochotný personál Vám poradí.  Na trhu je zahradnictvikruh.cz již od roku 1976. Tak je zbytečné hovořit o kvalitě, zkušenostech a profesionalitě. Jestli-že nejste z okolí nebo nemáte čas na osobní návštěvu – mimochodem doporučuji, nemusíte mít strach, tak dlouholetá zkušenost se zásilkovou službou, doprovázená perfektním zabalením společně s rychlým doručením, je jasnou vizitkou profesionality.

Kombinace velkého výběru rostlin, společně s perfektně připraveným a vyškoleným personálem, bylo to, co mě přesvědčilo, že jsem nehledal nikde jinde a zcela jsem se svěřil do rukou odborníků. Jinak ke každé zakoupené rostlince, keříku, stromku, zasílá zahradnictvikruh.cz jednoduchý návod jak si počít a dosáhnout toho správného výsledku.

Tak snad závěrem jen díky a velké plus za to, že jsou na trhu obchodníci, kteří ještě poctivě naplňují heslo „zákazník – náš pán“. Nebojte se zeptat. Oni Vám totiž umí poradit i na dálku. Jen jedna malá připomínka, spíš však povzdech soukromého charakteru – v nabídce zahradnictvikruh.cz jsem dokonce našel i masožravou rostlinu, Láčkovku. Moc pěknou. Dokáže zachytit hmyz, ale tak žravá jako známá  filmová masožravka Adéla není. Tak holt budu muset tchýni ty oblíbené muškáty objednat.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.