Televizní stolky: hrstka rad před jejich nákupem

Již mnoho let je jistě nedílnou součástí každého obývacího pokoje. Televizní stolky nejsou jen místem, kde stojí televizor, ale poskytují také ideální úložný prostor. V dnešní době se výrobci předhánějí v počtu výrobků a jejich designu, aby svým zákazníkům poskytli dokonalý kus nábytku. Jak můžete mezi, tak širokou škálou možností najít něco pro sebe? Co bychom měli zvážit před nákupem televizního stolku? Jaký styl se hodí do Vašeho obývacího pokoje? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v následujícím článku.

Na co si dát pozor při nákupu TV stolků?

V prostoru, kde je umístěn televizor, trávíme většinou hodně času, takže kromě výběru dobrého vybavení a pohodlné pohovky je důležité zvážit také otázku televizního stolku. Nejdříve je třeba myslet na naše potřeby. Jakou funkci by měl plnit? Co tam chceme uložit? Jak velký by takový kus nábytku měl být?

Zodpovězením těchto otázek se náš výběr jistě trochu zúží a bude snazší rozhodnout se pro konečný produkt. Než k tomu však dojde, měli bychom věnovat pozornost také tomu, jak a z čeho jsou televizní monitory, na které se díváme, vyrobeny. Jedním z nejodolnějších materiálů je samozřejmě masivní dřevo, takže pokud Vám záleží na dlouhé životnosti a odolnosti Vašeho nábytku, stojí za to zvážit tuto možnost. Dalším aspektem je jeho vizuální stránka.

Ať už vyměňujete starý nábytek za nový do již zařízeného obývacího pokoje, nebo se pokoj teprve dokončuje, styl celého interiéru by se měl odrážet i v televizním stolku. Barva stolu, materiál, z něhož je televizní stolek vyroben, i zdánlivě drobné detaily, jako je design úchytek a to, zda má stolek nohy či nikoliv, mohou mít velký význam. Více o tom v dalším odstavci článku.

TV stolky – jaké jsou vlastnosti nábytku v různých stylech?

V dnešní době máme prakticky neomezené možnosti, pokud jde o vzhled našeho nábytku. Můžeme si ho nechat vyrobit u truhláře, který nám vyrobí produkt dokonale odpovídající našim potřebám, ale můžeme ho také najít a koupit přímo v obchodě. V současné době se v nábytkářském průmyslu televizní stolky a jejich vizuální stránka odrážejí ve dvou trendových stylech.

Jedním z nich je rustikální styl, který se vyznačuje použitím přírodních materiálů, frézováním na čelních plochách a různými odstíny hnědé a béžové, ale i bílé barvy. Nábytek v tomto klimatu je také obvykle velmi masivní – jak vzhledově, tak hmotnostně. Takové jsou i TV stolky, které k němu patří. Jeden z nejoblíbenějších modelů je vyroben ze dřeva a natřen bílou barvou. Má také horní část a úchyty v přírodní barvě, která velmi dobře ladí s bílou barvou. Takový stolek na přední straně skříně má jemné ozdoby v podobě frézování a stylovou podpěru, která o něco zvýší jeho výšku.

Dalším stylem, ve kterém se nyní nakupuje nejvíce televizních stolků, je ten v loftové atmosféře. Zde převládá minimalismus a jednoduchost. Celá místnost je obvykle založena na třech základních barvách: bílé, černé a hnědé. Hodí se sem i dřevěný nábytek, který by však měl být světlejší než rustikální verze. Obvykle mají černé kovové úchyty a nohy, které podtrhují městskou atmosféru.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.