Tipy pro účinné a efektivní vysávání

Pravidelný úklid domácnosti se samozřejmě neobejde bez pořádného vysávání. Jak to ale udělat, aby bylo vysávání efektivní a nezabralo zbytečně moc času? S tím vám mohou pomoci i následující rady, kdy se dozvíte, jak správně zkombinovat moderní vybavení a přístroje, aby sloužily plně pro váš prospěch a čistou domácnost.

Nezapomínejte na hůře dostupná místa

Pravidelné vysávání se často omezuje na nejčastější a nejvíce viditelná místa. Občas je však potřeba vrhnout se na úklid s větším nasazením a pustit se do vysávání i některých dalších částí bytu. Jde například o poličky, rohy, zákoutí za skříněmi nebo sedačku. Pro všechny tyto účely využijete nejrůznější speciální nástavce. Ty bývají součástí rovnou prodávaných vysavačů a jejich výhodou je precizní provedení zadaného úkolu. Některé kvalitní modely vysavačů nabízí i speciální tepovací nástavec pro speciální vysátí nečistot z pohovky, koberce či například matrace. Jsou tak ideální volbou pro všechny lidi, které trápí alergie.

Praktický tyčový vysavač

Pro snadný, rychlý a hlavně nenáročný úklid si pořiďte tyčový vysavač. Velmi dobře se s ním manipuluje a v zásadě jde o volbu vhodnou pro tvrdé podlahy i koberce. Většina dnešních modelů navíc funguje na principu nabíjení, takže díky akumulátoru s sebou nemusíte při úklidu všude tahat kabel. Snadno tak vysajete i místa mimo dosah elektrických zásuvek. Zároveň je vysavač kdykoliv připraven do akce a stačí ho pouze vzít z rohu a vysát například rozsypané drobečky.

Robotický vysavač udělá práci za vás

Aktuálně je vůbec nejoblíbenější variantou robotický vysavač, který víceméně veškerou práci s vysáváním podlahy obstará za vás. Vaší jedinou starostí tak bude jednou za čas vysát či otřít prach na poličkách, skříních a některých dalších špatně přístupných místech, kam se tento šikovný pomocník sám nedostane.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.