V rámci akce Zažít město jinak proběhla anketa o zaměření komunitního centra v Nových Chabrech

V Nových Chabrech se díky aktivitám izraelského developera Star Group buduje už několik etap moderního bydlení. Star Group se ale také aktivně podílí na zlepšování okolí a spokojenosti zdejších obyvatel. Na podzim se všichni v rámci budování komunitního centra a rozlehlého parku s mnoha moderními prvky zapojili do celorepublikové akce Zažít město jinak.

V rámci akce Zažít město jinak proběhla i anketa o zaměření komunitního centra v Nových Chabrech. Převážná většina respondentů byla tvořena současnými obyvateli nebo těmi, kteří se nově nastěhovali. Anketa byla provedena na místě, aby se všemi účastníky mohlo být osobně prodiskutováno, jaké možnosti komunitní centrum poskytuje a jak se místní obyvatelé mohou podílet na jeho rozvoji. Důvodem ankety tak bylo navázání kontaktu s komunitou a formování jejich pozitivního vztahu ke vznikajícímu Komunitnímu centru. „Pro nás vztah nekončí předáním klíčů. Jsme developer, který se stará o lokaci jako celek. Chceme se do budoucna podílet na spokojeném žití místních obyvatel,“ přiblížil akci Tal Grozner, ředitel developerské společnosti Star Group.

Realizace Star Group

V Nových Chabrech již díky Star Group mohou obyvatelé rezidentních bytů a domů využívat samoobsluhu, fitness, vinotéku, delikatesy nebo restauraci. A nesmí se zapomenout na mateřskou školu. Komerční centrum v Nových Chabrech, vybudované v předchozích etapách, skvěle doplnilo a rozšířilo poptávku na trhu a nabídlo pohodlí místním obyvatelům pro nakupování a relaxaci v místě bydliště.

Star Group má vizi aktivního zapojení obyvatel Nových Chaber do dění v místě jejich bydliště. Lidé si budou sami určovat program komunitního centra a akcí v okolí. Nad běžný standard tak developer buduje kromě bydlení i vztahy s místní komunitou a snaží se přispět doprovodnými aktivitami k příjemnému životu v lokalitě. V Nových Chabrech se povedl v případě výstavby několika etapového bydlení i výjimečný projekt velkolepého parku. Ten se snaží vybudovat nejen moderní formu zeleně, ale spolu s komunitním centrem do budoucna propojit Nové Chabry a jejich obyvatele s okolními lokalitami pro společné volnočasové aktivity.

Komunitní centrum

„Komunitní centrum v Nových Chabrech bude sloužit obyvatelům všech věkových kategorií. Jde nám o přátelský a neformální charakter,“ vysvětlil Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group. Celá oblast Nových Chaber a všechny již dokončené etapy vytvářejí spolu s komerčním a komunitním centrem jedinečný soběstačný projekt.

Zažít město jinak je celorepubliková akce, která od roku 2006 pomáhá propojit v daných lokalitách sousedy. Akce se snaží zapojit místní obyvatele do aktivit ve společném veřejném prostoru. V Nových Chabrech v rámci celé akce proběhlo otevření vnitrobloku A, B, a E. V odpoledních hodinách se konal program v těchto vnitroblocích, v budově A probíhal minibazárek pod taktovkou dětí. Ve vnitrobloku B se návštěvníci mohli potěšit se zvířátky z chaberské minizoo. Vnitroblok E nabídl koutek deskových her, které zabavily malé i velké návštěvníky.

Navečer místní obyvatelé mohli v restauraci A Posto Trattoria vyslechnout vystoupení saxofonistky Zuzany Lukášové a houslisty Filipa Kottka. Pro všechny byla speciální nabídka z grilu, prezentace nového projektu A Posto macelleria, nového řeznictví, které se bude otevírat v průběhu října.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.