Víte, jak si správně vybrat pojištění nemovitosti?

Pojištění nemovitosti jako zbytečná investice? Ba naopak. Pokud ho ještě nemáte, zpozorněte. Pokud vás děsí představa, že se do vaší střechy nad hlavou pustí nekompromisní vichřice – anebo se třeba stane terčem vandalů či zlodějů, je s podivem, že jste si jednu z nejdůležitějších pojistek doposud nesjednali. Vždyť právě díky tomuto majetkovému pojištění můžete získat jistotu finanční kompenzace pojišťovnou a minimalizujete dopady nečekaných událostí.

Před čím vás pojištění nemovitosti ochrání?

Než se pustíte do hledání nejvýhodnějšího pojištění majetku, ujasněte si, jakou formu ochrany jednotlivé varianty nabízí. Možná totiž – stejně jako tisíce dalších Čechů – netušíte, že existuje zásadní rozdíl mez pojištěním nemovitosti a domácnosti.

To první – pojištění nemovitosti – chrání stavbu a její součásti. Pojištění domácnosti pak kryje škody způsobené na vybavení. Pro skutečně komplexní ochranu jsou proto stejně důležité oba produkty.

Klíčové faktory, na které myslete při výběru pojištění nemovitosti

Skutečná hodnota nemovitosti

Chcete-li se vyhnout tzv. podpojištění (stav, kdy je předmět pojištění pojištěn na nižší částku, než jaká je jeho skutečná hodnota), nechte si udělat odhad, případně si sami spočítejte správnou hodnotu svého majetku. Vezměte v úvahu nejen cenu samotné nemovitosti, ale také náklady na obnovu v případě škody.

Před rizikem podpojištění vás může ochránit produkt Bezpečný domov PLUS od SV pojišťovny. Díky tomu, že se pojistná částka počítá na základě obytné plochy, nemůže dojít ke krácení plnění. A nejlepší na tom, je že se můžete pojistit online. Navíc získáte zdarma pojištění občanské odpovědnosti.

Rozsah pojistného krytí

Nenechte se uchlácholit obchodním zástupcem, který vám bude tvrdit, že „jeho“ produkt chrání majetek „před všemi riziky“. Buďte důslední a ověřte si, co je písemně uvedeno v pojistné smlouvě, a zda pojistné krytí odpovídá vašim skutečným potřebám.

Hledejte nejlepší nabídku

Porovnávejte nabídky od různých pojišťoven a zjistěte, která vám poskytne nejlepší hodnotu za rozumnou cenu. Většinou neplatí, že nejdražší produkt nabízí největší rozsah pojištěných rizik. Na druhou stranu však není příliš pravděpodobné, že vám nejlevnější produkt zajistí stejné podmínky jako pojištění z vyšší cenové relace. Nejlepší nabídky se obvykle pohybují v cenovém středu.

Máte v tom jasno? Nezapomeňte, že pojištění nemovitosti je více než pouhé bezpečnostní opatření. Je zásadním aspektem života bez zbytečného stresu a obav o domov a majetek v něm ukrytý. Ušetřit se dá na mnohem lepších místech – investujete-li do správného pojištění nemovitosti, budete moct klidně spát, i když jste zrovna tisíce kilometrů daleko od domova.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.