Výhody podlahového vytápění a k jakým krytinám se nejvíce hodí

Pokud se rozhodnete pro podlahové vytápění, můžete se těšit na příjemný zážitek, kdy už snad nikdy nebudete mít pocit studených nohou. Tento způsob topení je vhodný hlavně pro novostavby nebo při rozsáhlejší rekonstrukci bydlení. Jaké nabízí výhody a k jakým podlahovým krytinám se nejlépe hodí?

Výhody podlahového vytápění

Pokud se rozhodnete pro podlahové vytápění, odpadají starosti s řešením, kam umístit radiátor, jaký vybrat vzhled a jestli bude všude dostatečné teplo. Podlahová topení nabídnou příjemný komfort a zvládnout bez problémů vytopit i větší prostory. Velmi oblíbenou volbou jsou hlavně do koupelny, kde je příjemně hřejivý pocit při kontaktu s podlahou příjemný a dokáže pomoci hlavně v zimních měsících.

Nízká sazba za elektřinu

Podlahové topení funguje na elektrický proud. A protože jde o způsob vytápění, znamená to, že můžete čerpat výhodnější sazbu za elektřinu. To může znamenat úsporu pro vytápění, která se projeví na pravidelném vyúčtování. Podlahové vytápění se navíc velmi dobře kombinuje hned s několika různými druhy podlah. Zajímavé využití podlahového topení může spočívat také v kombinaci s moderními systémy, jako je solární ohřev či kondenzační technologie tepelných čerpadel. To nabízí opět další způsoby, jak elegantně a hlavně efektivně ušetřit bez ztráty komfortu při běžném žití v rodinném domě i bytě.

K jaké podlahové krytině zvolit podlahové topení

Obecně je pro kombinaci s podlahovým topením nejlepší volbou keramická nebo kamenná dlažba, která velmi dobře vede teplo. Takové použití bude efektivní a zároveň i bezpečné. Na druhou stranu však bývá dlažba mimo topnou sezónu často nepříjemně chladná a je vhodná především do kuchyně či právě koupelny. Podlahové topení však můžete zkombinovat také s krytinou marmoleum nebo s lepenou vinylovou podlahou.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.