Vyplatí se dřevostavby na klíč?

Plánujete nové bydlení a chcete jít do nově postaveného domu? V takovém případě máte hned několik možností. Buď se do celého procesu stavby pustíte svépomocí, nebo se rozhodnete pro stavbu na klíč. Obě varianty nabízí své výhody. Dřevostavby na klíč jsou však v posledních letech stále více populární. Jak je to možné a co za tím stojí? To se dozvíte v tomto článku.

Příznivá cena

Prvním důvodem, proč se rozhodnout pro dřevostavbu na klíč je rozhodně příznivá cena za takovou nemovitost. V porovnání s koupí domu ve špatném stavu, který bude vyžadovat rekonstrukci za částku, kterou je velmi složité správně odhadnout, navíc rovnou přesně víte, kolik za celý dům zaplatíte se vším všudy. A protože existuje hned několik různých společností, které se specializují na dřevostavby na klíč, můžete si mezi nimi vybírat i na základě nejvýhodnější ceny, což mohou být rozdíly v řádech stovek tisíc korun.

Minimální starosti

Když se pustíte do stavby domu svépomocí s využitím některých řemeslníků pro odborné práce, je vaší hlavní snahou ušetřit nějaké ty peníze. To se sice ve výsledku často podaří, ale nutnou daní za tuto snahu je hlavně mnoho starostí a řešení problémů, se kterými se musíte popasovat od začátku až do konce.

Rychlý proces stavby

Hlavně v porovnání s běžnými cihlovými stavbami mají dřevostavby velkou výhodu, která spočívá v rychlosti celé stavby. Po vytvoření základové desky totiž může celý proces proběhnout až překvapivě rychle, takže do několika týdnů je možné nastěhování do nového domu. I tak ale při zařizování myslete na časovou rezervu pro ukončení nájmu v současném bydlení, ať máte na vše klid a dostatečný prostor. Některé finalizační práce a dodělávky totiž mohou znamenat zdržení, s čímž je potřeba vždy počítat, a pokud budete mít štěstí a vše půjde podle časového harmonogramu, budete patřit k těm šťastnějším.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.