Zakrslé jehličnany

Jako malé a zakrslé jehličnany se označují druhy a odrůdy dosahující výšky maximálně dvou metrů. Většina rostlin této kategorie však zůstává podstatně nižší.

Jsou to například zakrslé borovice nebo jejich nízké, hustě rostoucí nebo rozpínající se formy. Zakrslé jehličnany se rozmnožují roubováním nebo pomocí odnoží. U dřevin pomalého růstu není nutný udržovací řez. Někdy ovšem dochází k tzv. zpětné mutaci, kdy výhony získávají původní růstovou formu výchozího druhu a pak intenzivně rostou. Tyto výhony rychle přerůstají nízkou odrůdu a narušují rovnováhu rostliny.

Proto je nutné je ihned po vyrašení zcela odstranit. Zmlazovací řez není u zakrslých jehličnanů možný také proto, že nedochází k regeneraci a zůstávají na nich po jakémkoli zákroku nepěkná holá místa. Pupeny na jaře pouze lehce zaštipujeme, abychom udrželi stále hezký tvar naší borovičky.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.