Zámková dlažba pro příjezdovou cestu i pro posezení na zahradě

Stavba domu či úprava pozemku si mnohdy žádá specifické stavební úpravy v podobě instalace nové zámkové dlažby. Ta může mít mnoho různých podob. Na co si dát pozor při výběru toho správného druhu a jak zvážit ideální místo, kde bude zámková dlažba umístěná?

Pro elegantní příjezdovou cestu

Zámková dlažba je naprostou klasikou pro vyřešení příjezdové cesty. Snadno se udržuje, má mnoho podob pro výběr ideálního řešení a potěší také poměrně nenáročná instalace. Pokud se vám zámková dlažba již omrzí, je navíc její odstranění o poznání jednodušší v porovnání betonem či asfaltovým povrchem.

Pravidelný tvar

Naprostou klasikou mezi zámkovými dlažbami jsou obdélníkové dlaždice či jiný pravidelný tvar. Ty se hodí pro řešení podlahy u terasy, pro okolí domu, jako příjezdová cesta či pro vytvoření zákoutí na zahradě. Záleží na tom, za jakým účelem si dlažbu pořizujete a co od ní vlastně očekáváte, protože od toho se odvíjí volba konkrétní varianty, kdy na internetu najdete velké množství inspirace.

Originální varianta

Kromě běžných tvarů se velmi snadno může stát, že si zamilujete některé nepravidelně tvarované a výraznější dlažby. Jejich pokládka může být složitější, ale v zásadě to není nic, s čím by si specializovaná firma nedokázala pomoci. Navíc se taková venkovní podlaha stane efektním ozvláštněním okolí domu. Při výběru kvalitního řešení opět počítejte s dlouhou životností i snadnou údržbou, což jsou důležité parametry spojené se spokojeným výběrem.

Nezapomeňte na údržbu

Při výběru ideální zámkové dlažby pamatujte také na to, aby mezery nebyly příliš široké. To by totiž mohlo znamenat větší výskyt plevelů a o něco obtížnější péči o dlažbu. V zásadě však jde o nenáročnou údržbu, kdy si vystačíte s vysokotlakým čističem, s jehož pomocí odstraníte plevel, mech i další nečistoty z jednotlivých mezer.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.